לנשים בלבד: הסוד השמור ביותר בדבר ניקיון פסח

עתה, לאחר שהורדת מהאינטרנט את הרצאתו של ראש הישיבה הנערץ על חוג חברייך והקשבת לו בזהירות רבה בעודך מדוושת על אופני הכושר; עתה,כאשר ידוע לך מהו ההבדל בין סילוק החמץ מהבית וניקיון אביב; עתה, כאשר שיננת לעצמך חזור ושנן את המנטרה "אבק זה לא חמץ"; את מוכנה לשמוע את הסוד השמור ביותר של מסדר הנשים היהודיות לדורותיו.

אמת, האביבים בחייך היו אינטנסיביים בשנים האחרונות: אביב אחד ילדת שבועיים לפני החג. שנתיים אחר כך השבוע שלפני פסח חפף לשבוע השלושים וארבעה של הריונך והרופא המליץ על מנוחה מוחלטת. הייתה גם שנה בה החלטת לבלות את זמנך בלימוד המשמעות הרוחנית של המושג "חירות" כדי להכין את עצמך כראוי, אחת ולתמיד, לליל הסדר. וכמובן בל נשכח את שנת הדוקטורט. באותם שנים הקשבת לקולו השפוי של אותו רב נערץ  וידעת להבחין בין הלכות הפסח לבין הפרסומות של חברת "קלין"; הקשבת לבעלך והעמדת פנים שאת מאמינה שאבק איננו חמץ; הקשבת לאימך החרדה לבריאותך; קיימת את הלכות הפסח ככתבם ומצאת חן בעיני אלוקים ואדם.

cleanאבל הנה הגיעה השנה שבה אפילו בת הזקונים שלך יוצאת למסע פסח של בני עקיבא;

או אולי התמזל מזלך וזכית בפיס ותתחילי להעסיק את עוזרת הבית שלך עשר שעות אחת לשבוע במקום שלוש שעות אחת לשבועיים;

וייתכן שהמטפלת בשיטת תטא-הילינג הסבירה לך שהאנרגיות שלך חסומות על ידי התוהו ובוהו המאפיין את חייך בפנים ובחוץ;

והנה צפים ועולים רגשות מודחקים מתהומות נפשך.  אולי שמת לב שבכל פעם שאת פותחת את ארון המצעים את נתקפת שנאה עצמית; או אולי סבתך המנוחה מתחילה להופיע בחלומותייך והיא נועצת בך מבט קשה.  ושכלך אומר לך שהמלאך היושב בשערי גן העדן איננו מחזיק ברשומות המתעדות את מספר הפעמים ששאבת בהן את הצד התחתון של כל מזרון בכל עשור של חייך הבוגרים. אבל ליבך אומר לך שההפך הוא הנכון. וליבך אומר לך גם שהמלאך המדובר, העומד בינך לבין המנוחה הנכונה והנצחית, נושא את דמותה של סבתך עליה השלום, זו שהחלה להופיע בחלומותייך ונועצת בך מבט קשה.

מלאך בשערי גן עדן אליפסה

אם כל הכתוב לעיל אמת הוא, את יודעת שהגיע הזמן למבצע ניקיון רב ממדי לקראת הפסח והאביב המשמשים ובאים.

אמת, כל זמן אחר בשנה מתאים למבצע ניקיון, אך את יודעת היטב שעכשיו או לעולם לא. ברור לך שהדרך היחידה להטות את שכם בני המשפחה למבצע היא לקרוא למבצע "ניקיון פסח". ואל תאפשרי לאיש לשים אותך ללעג:

יגידו לך שאת יקית מהזן הגרוע ביותר.

יגידו לך שאת תוניסאית קרה וחסרת לב.

וכמובן יסבירו לך שאת אימא פולניה מניפולטיבית ומסרסת.

אל תקשיבי לאיש.  כמה פעמים בחייך נדחפת לפעול בניגוד להגיונך כדי להרגיע את הקולות הבלתי רציונאליים של האנשים בסביבתך? הגיע הזמן להקשיב לקולות האפלים העולים מתוכך!

שנסי אם כן מותנייך, שִלפי רשימותייך, ואל תשכחי את כפפות הגומי. צאי למבצע ניקיון שלא יבייש מצביאים וכובשים. כי מה הם החיים האותנטיים אם לא ההקשבה לקולות העולים ממעמקי נשמתך? מי היא אישה יראת השם אם לא זו האוהבת את עצמה לפחות במידה שהיא אוהבת את רעיה ורעותיה? ומי היא פמיניסטית כשרה אם לא אישה היודעת את נפשה ומגשימה את מאווייה הכמוסים ביותר?

חג כשר ושמח

חנה השקס

אודות חנה השקס

יועצת פילוסופית, מורה, וחושבת המון
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s